Yarı Otomatik Mekik Sistemi (RadioShuttle)

Toyota, rafları da dahil olmak üzere işletmeleriniz için mekik seçeneğini sunmaktadır:

Otomatik Toyota RadioShuttle

  • 1,8 tona kadar yük kapasitesi
  • Çeşitli yükler taşınabilir

Değişim İstasyonu

  • Koridor olmadan raflarınız kendisi çalışır
  • Tesisin her noktasını akıllıca kullanabilirsiniz

RadioShuttle iş başında

Bu yüksek tempolu derinlemesine işleyen depolama çözümü, paletlenmiş malları rafta depolamak ve alıp lokasyona yerleştirmek için yarı otomatik mekikler kullanır. Mekikler forkliftler tarafından rafa yerleştirilir. Operatörler, paletleri sadece raf kanallarının girişine getirmeleri gerektiğinden çok zaman kazanırlar. Mekik paleti son konumuna taşırken, forklift operatörü bir sonraki paleti almaya gitmektedir. Özetle; Daha fazla palet hareketi, daha hızlı ve güvenli işleyiş, daha çok alan kazancı ve daha az maliyet.

Güvenlik

Her RadioShuttle, uyarı ışıkları, ses sinyalleri, parlak ve net ekran sistemleri ve lazer tarayıcı güvenlik sistemi gibi özelliklerle donatılmıştır.

EN ISO 13849-1 :2008 uyarınca sertifikalandırılmıştır.

Haberleşme

Toyota RadioShuttle, Endüstri 4.0 geçişiniz için Wifi, RFID ve WMS ile uyumlu olarak tasarlanmıştır. Depo içi ekipman ve Shuttle (mekik) arasındaki iletişim ile sınırsız sayıda hareket talimatı vermektedir. 

Verimlilik

Raylar ve giriş kılavuzları, forklift operatörlerinin mekikleri hızlı ve kolay bir şekilde yerleştirmelerine yardımcı olmaktadır. RadioShuttle, çeşitli paletlerle çalışır ve standart akülerle 8 saate kadar, Lityum İyon akülerle 16 saate kadar çalışabilmektedir.

Şarj Sistemi

Toyota Radioshuttle şarj istasyonu, akülerin hızlı ve kolay bir şekilde şarj edilmesini sağlar. Her istasyon 2 akü setini (4 akü kasetini) şarj edebilir. Bu kasetler çekmecelere yerleştirilir. Çekmece kapatıldıktan sonra şarj işlemi başlar. Üzerindeki ekran, şarj durumunu göstermektedir.

Soğuk Hava Depolarında Mekik İle Çalışabilme

Mekikler soğuk hava depolarında da (-30 ° C'ye kadar sıcaklıkta) çalışabilir. Soğuk hava depoları için bu sistem planlandığında, birim maliyetlerin normal depoya göre çok daha yüksek olduğu göz önüne alan işletmeler için büyük bir avantaj sağlamaktadır.