Soğuk Hava Depo Çözümleri

Soğuk hava depoları en zorlu çalışma ortamlarından biridir. Sıfırın altındaki sıcaklık dereceleri makinelerinizin akü kapasitesini, elektronik aksamını direkt olarak etkiler. Bu tip depolarda kullanılan yağların, ekipman donanımlarının hatta operatörlerin bile etkisi büyüktür. Kullanım alanının kısıtlı olması sebebiyle de verimlilik oldukça önemlidir. Soğutulmuş (ortam sıcaklığı 0°C'ye kadar) veya dondurulmuş (0°C'nin altında) depolarla yürütülen operasyonlar, alan, kaynak ve zaman israfını en aza indiren yalın ve verimli çözümlere ihtiyaç duyar. Toyota olarak, düşük sıcaklıklı operasyonlarla ilgili uzun bir geçmişe, deneyime ve geniş ekipman gamına sahibiz. Bunun yanı sıra sizlere birçok özel soğuk hava deposu çözümleri de sunuyoruz.

Soğuk Hava Depolarındaki zorluklar

Müşteri talepleri oldukça açık. Günümüzün tüketicisi sağlıklı yiyeceklere rahatlıkla ve tam zamanında teslim edilmesine değer veriyor. Ayrıca taze ve soğutulmuş/dondurulmuş ürünler daha küçük miktarlarda sipariş ediliyor. Bu sebeple artık basit palet giriş/çıkış işlemlerini, soğuk zincirde mümkün olduğu kadar esnek hale getirmemiz gerekiyor. Maliyetleri kontrol altında tutarak operasyonları verimli hale getirmenin birkaç yolu var:

Meydan Okuma

Zaman

Kayıp zamanı en aza indirmek ve doğru teknolojiyi kullanmak.

Meydan Okuma

Depo alanı

Kullanılan alanı maksimum seviyeye çıkartmak

Meydan Okuma

Kaynaklar

Verimliliği yüksek tutmak için işçileri ve ekipmanı yeterince sıcak tutmak.

Soğuk bölgeler için mevcut yalın çözümler

Maksimum çalışma süresi için özel soğuk hava deposu ekipmanları

  • -30°C'ye kadar olan sıcaklıklar için
  • Her model için özel soğuk hava deposu özellikleri ve eklentileri
  • İhtiyaçlarınıza uygun hizmet sözleşmesi

Toyota'nın tüm ekipmanları, modifikasyon yapılmadan 0°C'ye kadar etkili şekilde çalışmak için tasarlanmıştır. Ancak, -30°C'ye kadar olan sıcaklıklar için çoğu ekipmanın soğuk ortama adapte edilmesi gerekir. Spesifik özellikler paslanmaz çelik, soğuk hava deposuna uygun yağ, kaymaz platformlar, ısıtmalı piller, vb. içermektedir. Toyota, manuel transpalet, sipariş toplayıcılar, istif araçları ve dar koridor makinelerinin (VNA) yanı sıra soğuk hava depoları için üretilen forkliftleri de satışa sunmaktadır. Bazı ekipmanlar sadece küçük bir değişiklik gerektirir. Örneğin, Toyota BT Levio Akülü Transpalet ve BT Staxio Akülü İstifleme Makineleri sadece düşük sıcaklık hidrolik yağa gereksinim duyar; diğer açılardan tamamen kapalı bileşenleri ile soğuk depolar için tasarlanmıştır. Tüm soğuk depo ekipmanlarında açıkça görülebilen kar tanesi sembolü bulunmaktadır. Bu, ekipmanların yanlış kullanılma riskini azaltarak maliyetleri düşürmeye yardımcı olur.

Soğuk depolarda yalın düşünmek için 6 ipucu

Daha farklı çözümler