Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. OK

Toyota Tonero

Toyota Tonero’nun lojistik, liman ve üretim sektörlerinde kendini kanıtlamış performansı

Toyota’nın içten yanmalı, denge ağırlıklı Tonero modeli müşteri geri bildirimleri sayesinde sürekli olarak geliştirilmektedir. 10 Yıldır süregelen bu geliştirmeler sayesinde Avrupa genelindeki müşteriler, işlerinin sorunsuz devam etmesi için desteklenmektedir.
Toyota Tonero

Rakamlarla Gerçekler

Firma: ECU Logistics NV
Konum: Antwerp, Belçika
Toyota Filo: 23 Toyota Tonero LPG 2.5-3 t
Uygulamalar: yükleme & boşaltma
Vardiya: 2

ECU Lojistik Hakkında

65 liman işçisi ve 18 çalışanı ile ECU Logistics NV ortalama olarak günde 100 kamyon, ayda 375 ithalat konteynırı boşaltması ve 1.200 ihracat konteynırı yüklemesi yapmaktadır.

Yük ne olursa olsun, iş sorunsuz

ECU 2.5 ve 3 tondan oluşan 23 adet LPG Toyota Tonero ile operasyonlarını gerçekleştirmektedir. Bu modeller konteynır ve kamyon boşaltma&yüklemesi için çok idealdir. Dayanıklılıkları ve sağlamlıkları sayesinde ECU’ daki yoğun operasyonun üstesinden gelmektedirler. Tonero'lar hem değişik tipteki paketlemelerin hem de hafif ya da ağır kargoların taşınmasına uygun olmakla beraber günde 2 vardiya da çalışabilmekteler. 2015 yılından bugüne ECU Logistics NV firmasının tüm filosu kiralık olarak çalışmaktadır.

Sürüş için kanıtlanmış performans

Erik Vincke, ECU Logistics NV EHSQ müdürü, Toyota Material Handling firmasını neden tercih ettiklerini açıklıyor; ‘’ Operatörlerimizin en iyi performans gösteren forklift olarak görmelerine ek olarak bizler de diğer tedarikçilerle kıyasladığımızda tam çözüm aldık. Bununla test sonuçlarını birleştirince de Toyota seçmeye karar verdik’’
Operatörlerden bir tanesinin açıklaması; ‘’Eski forkliftlerde sürekli bel ağrısı şikayetim olurdu. Buna karşılık, Toyota forkliftler daha ergonomik ve çalışılması daha iyi’’

 

Rakamlarla Gerçekler

Firma: Truck-Kompagniet Skagen Aps
Konum: Skagen, Danimarka
Sektör: Liman, çoğunlukla balıkçılık
Toyota Filo: 5 Toyota Tonero LPG 2.5 t
Uygulamalar: Yükleme, boşaltma, taşıma, istifleme

Truck-Kompagniet Skagen Aps Hakkında

Firma Danimarka’nın ana limanlarından olan Skagen’in lojistiğini yapmaktadır. Ayrıca balıkçılar gibi bölgedeki diğer firmalarla çalışmakta da uzmanlaşmışlardır.

Limanda kanıtlanmış performans

Truck-Kompagniet firması 20 yılı aşkın süredir Toyota'ya güveniyor ve şu anda 5 adet Toyota Tonero forklift kullanıyor. Bu forkliflerden 2 tanesinde buz, balık ya da balık artıkları ile dolu varillerin taşınması ve boşaltılması için kullanılan 360° rotator ataşmanı bulunuyor. Entegre sideshift ile donatılmış olan diğer 3 forkliftle de kamyonları verimli biçimde yüklüyor, balık fabrikasındaki çok çeşitli ürünleri istifliyorlar. Ayrıca, sabah yapılan açık artırmadan sonra balıklar liman etrafındaki küçük balıkçı dükkanlarına teslim ediliyor. 

‘’Tonero forkliftlerin çalışma ortamımıza çok iyi adapte olmasının yanı sıra, operatörlerimiz de kolay kullanım ve optimum görüşten çok memnunlar’’ Søren Fynbo, Truck-Kompagniet Skagen Aps. Şirketinde Yönetici.  Ekstra makineye ihtiyaç duyulan Ringa balığı sezonunda, yoğun iş akışının üstesinden gelmek için rotator ataşmanlı ve sideshiftli Tonero forkliftleri kısa dönem olarak kiralıyorlar.

Zor çalışma ortamlarında sorunsuz çalışma

‘’Liman çevresindeki sert hava koşulları ve maruz kalınan deniz suyu nedeniyle Toyota Material Handling’e güvenebiliyor olmak bizim için çok önemli. Bizim yerleşkemiz içine yapılandırılan servis atölyesi ile forkliftlere hızlı ve etkin biçimde servis verilmekte.’’ diyerek Søren Fynbo konuşmasına son veriyor.

Van Akelyen Hakkında

Van Akelyen firması B2B ve B2C müşterilerine inşaat malzemeleri ve fayans teslim etmekte, buna ek olarak başka bir lokasyonda beton tesisi işletmektedir.

Van Akelyen operasyonlarında 2.5 ton ağırlığa kadar olan malzemeler için kullanılan 8 adet Tonero forklift çok önem arz etmekte. Beton üreticisi ve inşaat malzemeleri ile fayans tedarikçisi olan firma için günde 15 kamyon yüklemesi yapan Tonero modelleri olmazsa olmaz.  

Rakamlarla Gerçekler

Firma: Van Akelyen Building Materials
Konum: Zele, Belçika
Sektör: İnşaat / Tuğla & blok
Toyota filosu: 8 adet Toyota Tonero Diesel 2.5 & 3.5 t
Uygulamalar: Yükleme, boşaltma, istifleme

Sürüş için kanıtlanmış performas

‘’Forkliftlerin üstün kalitesi ve sunulan servis bizleri tatmin etmekte. Bu nedenle de 30 yıldır Toyota ile devam etmekteyiz.’’  Miguel Beirens, Van Akelyen firmasının sahibi, önleyici bakım paketinin dahil edildiği kontratlarla alım yapmayı tercih etmektedir.

‘’Bütün forkliftlerimiz fork positioner ataşmanı ile kullanılmakta. Bu, bize zaman kazandırmakla beraber,  değişik türdeki yüklerle çalışmakta olan operatörlerin çatallar arasındaki mesafeyi forkliftten inmeden ayarlamalarına imkan vererek sırt problemleri yaşamalarını engelliyor.  Bu nedenle operatörler Toyota forkliftlerin konforundan memnunlar ve kullanımını kolay bulmaktalar.’’