Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. OK

Toyota Tonero

Toyota Tonero'nun üretim sektöründe kanıtlanmış performansı

Toyota'nın içten yanmalı motorlu, denge ağırlıklı Tonero makineleri, müşteri geri bildirimleri doğrultusunda tüm modellerini sürekli geliştirerek Avrupalı müşterilerinin işlerini sürdürmelerine destek veriyor.

Hakkında

Synthos Synthos Avrupa'nın en büyük genleşmiş polistiren üreticilerinden biri, tamamlanmış ürünlerin üretilmesi için yarı bitmiş ürünleri satıyorlar. Avrupa'daki bir çok tesislerinden biri olan Ribecourt, Fransa'daki fabrikalarında 65 kişi çalışıyor.

Rakamlar & Gerçekler

Firma: Synthos S.A. Group
Tesis: Ribecourt Fransa
Endüstri: Kimyasal üretim
Toyota Makineleri: 7 Toyota Tonero HST 1.8, 3, 3.5 ton forkliftler
Uygulamalar: Yükleme ve boşaltma

HST ile basitçe iş bitirmek

Synthos firması 1.8, 3 ve 3.5 ton kapasiteli, 7 adet hidrostatik aktarma sistemli Toyota Tonero forklifti uzun süreli kiralamaya karar verdi.  Bu Tonero forkliftler, genellikle 1 tonu aşkın yükleri, gün boyunca rampaları kullanarak 10-15 tır yüklüyor ve boşaltıyor.

Operasyonların kimyasal süreçlerle dolu özen gösterilmesi gereken bir çevrede yapılmasından dolayı içten yanmalı motorlu HST forkliftlerin seçimi kaçınılmazdı. Her şeyden önce, operatörlerin forkliftleri test etmesi için bir deneme periyodu gerçekleştirildi ve onların tatminkarlığı Toyota'nın seçilmesinde belirleyici bir rol oynadı. Anlaşma kapsamında tüm forkliftler full servis paketiyle beraber kiralandı. Forkliftleri uzun süreli kiralamak firmaya şimdiden bir forkliftin 5 yıldaki maliyetini %10-%12 düşürdü.

Dayanıklılık ve kullanılabilirlikte kanıtlanmış performans

"Toyota'yla beraber çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. Kişisel olarak benim satış temsilcisi ve teknisyeniyle çok iyi bir ilişkim var ve sorduğum soruları önem verdiklerini çabuk yanıtlama sürelerinden anlıyorum. Bize diğer tedarikçilerden daha iyi ticari koşullar sunuyorlar." diyor, Synthos firmasının satın alma departmanında çalışan Pascal Drouet. "Ayrıca operatörlerimiz, konforlu olan ve mükemmel görüş imkanı veren bu forkliftleri kullanmaktan keyif alıyorlar. Özellikle kendi tercihlerine göre değiştirilen ayarlarıyla, forkliftlerin hem manevra kabiliyetleri çok iyi  hem de kullanması kolay."

Hakkında

Hollanda, Almanya, İsveç, Avustralya gibi tüm dünyada tesisleri olan, aynı zamanda Bart Van Buren Grup'un da bir firması olan Veenbaas Potgrond BV toprak üretiyor, paketliyor ve naklediyor.  40.000m2 olan Drachten, Hollanda'da tesislerinde tırları yüklemek ve boşaltmak için içten yanmalı motorlu Toyota forkliftleri kullanılıyor. Hatta deponun içerisine de yardım etmek için LPG'li forklift kullanılıyor.


7 Adet Tonero model forkliftler 6-7 yıldır uzun süreli kiralık olarak çalışıyor, çünkü bu sayede forkliftlerin servis ihtiyaçları da gideriliyor.  Ayrıca tüm giderlerin sabit olması onlar için büyük bir avantaj.

 

Rakamlar & Gerçekler

Firma: Veenbass Potgrond BV
Lokasyon: Drachten, Hollanda
Endüstri: Üretim
Toyota makineleri: 6 Toyota Tonero Dizel 3, 3.5, 5 ton forkliftler ve 1 Toyota Tonero LPG 1.5 ton
Uygulamalar: Yükleme ve kapalı mekan taşıması

Bulunurlukta kanıtlanmış performans

Bahar mevsimi Veenbass için yoğun sezon ve bu süre için kısa süreli sözleşmeli 3 adet ekstra Toyota forklift kiralıyorlar. "Bu dönemin çok yoğun olmasına rağmen aldığımız hizmet kusursuz; Toyota teknisyeniyle istediğim her zaman direkt iletişime geçebiliyorum. Bu, özellikle yoğun sezonda 24 saat devam eden operasyonlarda çalışırken çok yararlı, kısa zamanda her şeyin düzeltilebileceğinin garantisini veriyor." Diyor Wilfred de Haan, Veenbaas Potgrond firmasında teknik müdür.
Firmamız 15 yılı aşkın bir süredir Toyota ile çalışıyor,  ben bile daha burada çalışmıyorken. Ne zaman bir forklifte ihtiyacımız olursa Tonero modellerinden birini seçeceğimiz aşikar. Operatörlerimiz Toyota forkliflerini kullanışlı buluyor ve onlara alışıklar, bu yüzden Toyota ile çalışmak istiyorlar ve bu kararımızda önemli bir rol oynuyor.  Ayrıca Toyota'nın bize sunduğu tüm paket firmamız için en doğru çözüm; satıcı ile benim aramdaki ilişki gibi, her şeye bir çözüm bulmak için bizimle beraber çalışıyor.

 

Kepston Hakkında

Wednesbury'deki Kepston firmasında 50 işçi ısı ve lehim üzerine çalışıyor. 2 Adet HST forklift, operasyonlarında ihtiyaç duydukları parçaları getirerek ve bitmiş ürünleri doğru lokasyonlarına götürerek destekliyor. "Hidrostatik aktarma sistemi bizim için doğru seçim, kullanım alışkanlığını kontrol etmemizi ve yüksek tonajlı yüklerde vitesi geri geçirmedeki zaman kaybını azaltmamızı sağlıyor.” diyor Kepston firmasında müdür olan Tony Smith.
Kepston firmasının HST forkliftlerle ilk tecrübesi başlangıçtan itibaren olumluydu. ''Neye ihtiyacımız olduğunu tam anlamıyla bilen, Toyota'nın satış takımının teknik uzmanlığı sayesinde hidrostatik aktarmalı forkliftleri seçerek doğru kararı verebildik.''

 

Rakamlar & Gerçekler

Firma: Kepston Ltd 
Lokasyon: Wednesbury, Ýngiltere
Endüstri: Üretim
Toyota makineleri: 2 Toyota Tonero HST 1.8 & 2.5 ton forklift
Uygulamalar: Yükleme ve boþaltma 
Vardiya: 3

Servis ve verimlilikte kanıtlanmış performans

Kepston firması, bakımın da dahil olduğu uzun süreli kiralama sözleşmesi ile operasyon maliyetini düşürmeyi başardı. Geçmişte, makineleri satın alıyor ve servis görevini kendileri üstleniyorlardı. Bunun sonucunda arıza süreleri artmaktaydı. Bakımın dahil olduğu Toyota kiralama sözleşmesi ve tesislerimizdeki Toyota teknisyeni ile tüm makineler %100'ü verimli çalışıyor, aynı zamanda aylık maliyetler düşürüyor, esneklik artıyor.
Tony Smith operatörlerin de kullanımını basit ve konforlu buldukları makinelerle mutlu olduklarını ekliyor. "Toyota'yla paranızın değerini kalite ve servisle aldığınızı bilirsiniz." diyerek tamamlıyor.