Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. OK

Toyota T-motion çekici yelpazesini büyütüyor

Toyota, grubunun bir parçası olan ve çekici sektöründe uzmanlığıyla bilinen Simai'nin ürettiği çekicilerle ürün yelpazesini arttırdı. T-motion ürün çeşitliliğine yapılan bu güncelleme ile parçalar daha verimli taşınacak ve müşteriler ürün akışkanlığından kesinlikle daha fazla yararlanacak.

Uzun ve kanıtlanmış yalın düşünce tecrübesiyle Toyota, çekici çözümlerinin malzemelerin taşınmasında yarattığı farkı biliyor - İnsan çalışmasını azaltarak güvenliği arttırıyor ve zaman ve paradan tasarruf sağlıyor. Bundan dolayı Toyota, çekici ürün gamını çekici sektöründe uzman olan, Simai tarafından üretilen geniş çekici çözümleriyle genişletti. Yeni, elektrikli 3TE25 model çekici, mevcut ağır hizmet tipi modellerinin yerine geçmesi için tanıtıldı.

Yalın düşünce

Kanıtlanmış Toyota Üretim Sistemine (TPS) dayanarak Toyota, yalın düşünce ilkelerini aynı hedeflerle (atık azaltma, maksimum katma değer ve yüksek kalite) lojistik süreçlerine uyguluyor. Bu yalın düşünce ile beraber, her şey zamanında hareket ediyor, akıcı ve sorunsuz bir iş akışı sağlanıyor. Birden çok yükü tren şeklinde yük taşıyıcılarla istasyondan istasyona taşımak için, çekiciler güvenli ve mükemmel bir çözüm. Operatörsüz çekiciler ise, daha az atık, daha verimli ve sürdürülebilir yükleme ve boşaltma çözümleriyle yalın taşımacılıkta bir sonraki adım olarak dikkat çekiyor.

Değişik tiplerdeki uygulamalar için çok yönlü ürün yelpazesi

Güncellenen kapsamlı çekici yelpazesi sadece elektrikli makinelerden oluşuyor, 0.8 tondan 50 tona kadar güçlü ve temiz çekici çözümleri sunuyor. Yüksek manevra kabiliyetli kapalı mekan modelleri, kolay inip bilinebilen modelleri ve uzun mesafede konforlu bir sürüş sunan dış mekan modelleriyle Toyota'nın t-motion yelpazesi her tip uygulamaya uyum gösterebilir. "Sipariş toplamadan e-ticarete, üretimden tesislerinden havalimanlarına veya sadece yük nereye taşınması gerekiyorsa; her çeşit iş için yük taşıyıcılarıyla beraber verimli bir çekici çözümümüz var." diyor, Toyota Material Handling Avrupa'da ürün müdürü departman direktörü Craig Walby. "Herhangi bir ürünü doğru zamanda doğru yere taşıyoruz."