Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. OK

Toyota Material Handling Avrupa ve Eneo Çözümleri stratejik güneş enerjisi programı için güçlerini birleştirdi

Toyota Material Handling Avrupa'nın elektrikli forkliftler ve lithium-ion akülerdeki derin tecrübesi ve Eneo Çözümlerinin güneş enerjisindeki uzmanlığını birleştiren bu ortaklık, sıfır karbon salınımlı bir çevreye olanak sağlamaya çalışıyor. Bu ortaklık Toyota'nın sunduğu ürünlerle entegre edilebilecek güneş enerjisi çözümlerinin ve Toyota Material Handling'in kendi yerleşkelerine yerleştirilecek güneş enerji sistemlerinin geliştirilmesini amaçlayan stratejik güneş programı ile hayata geçecek.

İlk olarak, Güç Alımı Anlaşmalarıyla Toyota Material Handling'in beş ülkede bulunan üretim ve yönetim tesislerine çatı tipi güneş enerji sistemleri kurulacak. Kurulumun 2019 sonlarına doğru ana merkez olan Mjölby'de başlaması planlanıyor.

Sıfır karbonlu çevreye doğru
Elektrifikasyon lojistikte artış göstererek yenilenebilir enerji talebini arttırıyor. Firmanın kendi çatısından gelen güneş enerjisi ile güç alan Lithium-ion akülü elektirikli forkliftler hem çevresel hem de finansal olarak kazanımları beraberinde getirmektedir. Bu sebeple, bu güneş programının amacı güneş enerjisi çözümleri üreterek Toyota Material Handling’in iş ortakları ve müşterilerini sıfır karbonlu bir geleceğe taşımaktır. Çözümler çatı üzerine kurulan güneş enerjisi çözümlerinden Li-on akülerin güneş enerjisi için sabit depolar olarak kullanılmasına kadar uzanmaktadır.

"Güneş programımızın üretim tesislerimizden tedarikçilerimize ve ürünlerimizi kullanan müşterilerimize kadar yankı yapmasını istiyoruz. Sisteme daha çok yenilenebilir enerji katarak Avrupa'da fosil yakıta bağlı güç kullanımını bitirmeye yardım ediyoruz. Bu geleceğimiz üzerinde büyük bir etki yaratacak - hedefimiz sıfır karbonlu bir çevre yoluna iş ortaklarımızı ve müşterilerimizi de davet etmek." diyor, Toyota Material Handling Avrupa Başkanı ve CEO'su Matthias Fischer.

Bu program, Toyota'nın tüm ürün ve çözümlerinde 2020'de %100 yenilenebilir enerji ve 2050'ye kadar sıfır karbon salınımı hedeflerine ulaşmasında büyük bir adım.

Güneş enerji için sabit depolama

 Program kapsamında modül temelli Li-ion aküler, düşük maliyetli sabit güneş enerjisi depoları olarak kullanılacak. Böylece elektrikli makineler güneş yokken bile güneş enerjisi ile şarj edilebilecek.

"Eneo ile yaptığımız ortaklığımızda mükemmel uyumlu yakalamış gibi hissediyoruz. Dünya çapında uzmanlıkları uzun ömürlü ve etkili çözümleri garanti edecek. Ürünlerimizin çevreye etkisini azaltmak için beraber neleri başardığımızı görmek heyecan verecek." diyerek tamamlıyor Matthias Fischer.

"Bu ortaklığın eşi benzeri yok. Toyota, ürünlerinde sıfır karbon salınımına erişmekte kararlı, güneş enerjisi ve akü çözümlerinin atlama taşı olduğu bir amaç bu. Eneo bu yolculuğun bir parçası olmaktan gurur duyuyor." diyor Eneo Çözümleri CEO'su Harald Överholm.

Eneo Çözümleri hakkında
2013 yılında kurulan Eneo Çözümleri müşterilerine yeşil enerjiye kolay erişim imkanı sunuyor. Eneo çevresel sürdürülebilirlikte dünyanın en hırslı liderlerine hizmet veren bir full servis güneş enerji danışmanı ve güç alım anlaşmaları tedarikçisidir. Kuzey Avrupa bölgesinin ilk güneş güç alım anlaşmaları tedarikçisi olan Eneo Çözümleri özel isteğe göre yenilenebilir enerji çözümleri geliştiriyor. Eneo kamu sektörü ve büyük firmalar için hali hazırda 40'dan fazla güneş enerjisi tesisi işletiyor.sector.