Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. OK

Vanderlande Toyota Bünyesine Katıldı

Depolarda manuel çözümlerden tam otomatik çözümlere; beraber küresel bir tedarikçi liderliğine

Toyota Industries Corporation (TICO), depoların lider tedarikçisi olan, havalimanları ve parsiyel marketlerin katma değerli otomasyon lojistik süreçlerinde küresel pazar lideri olan Vanderlande firmasını şu anki sahibi NPM Capital firmasıyla anlaşarak bünyesine kattı.

Bu işlem, TICO'nun otomatikleşmiş taşıma ve istifleme sektöründeki varlığını arttırma azminin bir stratejisi olarak göze çarpıyor. Yakın tarihte Kuzey Amerika’da Bastian LLC Çözümleri’ni de bünyesine katmış olan TICO'nun taşıma ve istifleme sektöründeki küresel lider pozisyonu bu gelişmeyle daha da güçleniyor.

Veghel, Hollanda'da 1949 yılında kurulan Vanderlande’nin 105'ten fazla ülkede çözümleri kullanılmakta ve bu ülkelerin 30'unda lokal olarak varlığını sürdürmektedir. Akıllı yazılım ve yaşam süreci servisleri ile yenilikçi sistemleri temel alan ve son yıllarda önemli bir büyüme kaydeden Vanderlande, yüksek profilli müşterileri ile yakın ilişkiler kurarak gelecek için çok iyi konumlanmış durumda.

Vanderlande firmasının yönetim kuruluna atanan TICO yöneticisi NorioWakabayashi "Vanderlande şuanda sunduğumuz çözümlerin tümüne otomasyonu entegre ediyor. Bununla beraber kapsamlı satış ve satış sonrası hizmetlerimizde stratejik bir uyum sağlıyor. Bu birleşme otomasyona ihtiyaç duyan neredeyse tüm pazarlar için daha da güçlü bir küresel kapsama ağı oluşturuyor." diyor.

Vanderlande’nin CEO'su Remo Brunschwiler "Vanderlande bu kadar güçlü bir stratejik ortağının olmasından memnun.TICO'nun küresel varlığı ve arkasındaki finansal güç firmamızın sürdürülebilir kazançlı büyüme stratejisine yardımcı olacak.’’ diyor.

NPM Capital'ın direktörü Bart Coopmans "NPM Capital 1988'den beri Vanderlande'ye yatırım yapmaya odaklandı. Sürekli olarak organizasyon ve teknolojik yatırımları destekledik, bunun sonucunda Vanderlande pazarda şuandaki lider pozisyonuna geldi. Toyota'nın güçlü stratejik ortak olarak girmesi, Vanderlande'nin büyüme yörüngesindeki bir sonraki adımını atmasına imkan verecek." diye ekliyor.

Alım Vanderlande'nin yönetim kurulunun tamamı tarafından onaylandı. Vanderlande ismini ve kurumsal kimliğini, mevcut operasyonlarıyla beraber koruyacak ve dünya üzerinde aynı konumlarda bağımsız varlığını sürdürecek.

1. Alım özeti
Alım şekli: Hisselerinin tamamı Avrupa'lı şirket üzerinden alımı
Maliyet: 1.16 milyar avro

2. Firma özeti
Vanderlande: Vanderlande, havalimanları ve parsiyel pazarda, katma değerli lojistik süreç otomasyonunda küresel liderdir. Firma aynı zamanda e-ticaret, gıda perakende ve moda sektörlerinin depo otomasyon süreci çözümlerinde de lider bir tedarikçidir..

Avrupa'nın en büyük 20 e-ticaret firmasından 12'si ve birçok dağıtım firması hali hazırda Vanderlande'nin verimli ve güvenilir çözümlerine güven duyuyor. Firmanın bagaj taşıma sistemleri yılda 3.2 milyar bagajı taşıyor, başka bir deyimle günde 8.8 milyon bagaj taşıyor. Sistemleri, dünyanın en iyi 20 havalimanından 14'ünün dahil olduğu toplam 600 havalimanında aktif olarak kullanılıyor. Paket taşımacılığı yapan pazar lideri firmaların her gün 20 milyondan fazla kolisi (saniyede 300 koli) sistemleri tarafından taşınıyor.

Firma müşterilerinin iş süreçlerini ve rekabetçi konumlarını optimize etmeye odaklı. Yakın işbirliği sayesinde müşterilerinin operasyonel aktivitelerinin ve lojistik başarılarının büyümesi için çabalıyorlar. Vanderlande'nin entegre çözümlerinin geniş portfolyosu-yenilikçi çözümler, akıllı yazılım ve yaşam süreci servisleri- hızlı, güvenilir ve verimli otomasyon teknolojisini gerçekleştirmeye imkan tanıyor.

1949'da kurulan Vanderlande firmasının 4500 'den fazla çalışanı bulunuyor ve hepsi her bir kıtada, çeşitli konumlardaki müşterilerinin işlerini ileriye taşımaya kendini adamış durumda. 1 milyar avroyu aşan ve sürekli artan cirosuyla, 60 yılı aşkın süredir verdiği hizmetle katma değerli lojistik süreç otomasyonu konusunda küresel üne kavuşmuş çok güvenilir bir ortak konumuna ulaşmıştır.

3.Toyota Industries Corporation
1926 yılında Japonya'da otomatik dokuma tezgahı üretimi yapmak için kurulan  Toyota Industies Corporation (TICO) kurulduğu günden itibaren iş alanlarını genişletmiştir ve şuanda 6 çeşit iş alanında faaliyet göstermektedir.

Malzeme taşıma ve istifleme işinde, Toyota Material Handling yönetimi bünyesinde dünyaya yayılan üretim fabrikaları ve satış distribütörleri sayesinde güçlerini birleştiriyor. TMHG 2001 'den beri en büyük pazar payına sahip.

Firma adı: Toyota Industries Corporation
Pazar: Otomatik dokuma tezgahları, araba kompresörleri, otomobiller, motorlar, elektronik eşyalar, malzeme taşıma ve istifleme
Satış hacmi: 16,8 Milyar dolar (MY 2016)
Çalışan sayısı: 51,500 (MY 2016)