Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. OK

reach truck bt

BT Reflex her yükseklikte geniş görüş sunuyor

Toyota Material Handling, Avrupa pazarına 3 çeşit reach truck serisi sundu: BT Reflex R, E ve O serileri verimlilik ve yüksek görüş imkanı sunan üstün olan özellikleri, 13 metreye çıkan kaldırma yükseklikleriyle tamamıyla yeniden tasarlanmış asansörüne borçlu. BT Reflex R serisi, yükseklerde performans için, yatan kabinli eşsiz E serisi daha fazla hassasiyet ve konfor için, esnek O serisi ise iç alanda ve dış alanda çalışmak için tasarlandı. Bu 3 model 1.4 tondan 2.5 tona kadar kaldırma kapasitelerine sahiptir; ayrıca mükemmel, yüksek bir görüş imkanı tanıyan eşsiz ve sezgisel operatör tecrübesi yaratmak için uyarlanmış bir operatör alanı sunmaktadır.

Her zamankinden daha yükseğe erişiyor

BT Reflex ürün gamı radikal olarak geliştirilmiş kaldırma kapasiteleri ile dikey performansta yeni standartları belirliyor. Bu sayede Toyota büyük kapasiteli makineler yerine daha düşük kapasiteli makineler sunabiliyor. 13 Metrelere ulaşan kaldırma yüksekliklerinin haricinde, yeni asansör tasarımı bir çok yönden inovatif; merkezi kaldırma silindirine sahip ince asansör profilleri, hortumların asansördeki konumu ve entegre side shift'li açık ayna; bunların hepsi yükün açık biçimde görünürlüğünü sağlayarak güvenliği ve verimliliği arttırmasına katkı sağlıyor.

Geliştirilmiş reach kontrolü mükemmel denge ve hatasız bir asansör kontrolü sunuyor. Bunun yanı sıra Toyota, yeni asansör ile beraber tasarlanan ve operatörün yukarıdaki yük görüşünü minimum engel ile sağlayan saydam tavanı da tanıttı. Yeni asansör kalite seviyesinde yeni bir eşiğe çıkıyor, güvenilirlik ve kullanışlığı daha az parça tasarımıyla daha çok parça koruması yaparak arttırıyor.

Sorunsuz operasyon

Hali hazırda var olan, Toyota reach truck'lara özel, eşsiz yatan kabin ve sarsıntısız, hız kaybetmeden asansör geçişlerine imkan veren TLC sistemi operasyonlardaki katma değerini kanıtladı ve yeni modellerde geliştirildi. Yatan kabinin hareketi artık daha yumuşak; yükseklerde çalışırken operatöre sadece daha fazla konfor değil, daha iyi bir görüş imkanı da sunuyor. Bundan dolayı yük elleçleme daha ergonomik, daha verimli ve daha güvenli. TLC sistemi operasyonlarda maksimum yük elleçleme hızlarına ulaşmanızı ve bu hızları korumanızı garanti eder. Bu operatörlere genel performansı arttırmak için daha fazla yük kontrolü imkanı verir.

Optimum operatör konforu

Bu makine operatör düşünülerek tasarlanmıştır. Değişik operatörlere uygun olabilmesi için kontrollerin, direksiyonun, koltuğun ve zeminin tümü ayarlanabilir. Operatör sürüş tecrübesini optimuma getirebilmek için değişik direksiyon profillerinin ayarlanabildiği geliştirilmiş direksiyon fonksiyonuna sahiptir. Makine kapalı konuma getirildikten sonra hızlı ve güvenli bir çalıştırma için direksiyon yönü her zaman düzdür. OTP sistemi tüm modellerde standart bir özellik olup arttırılmış güvenlik ve verimlilik için gelişmiş reach ve viraj kontrolü sunar. BT Reflex yüke ve başka materyallere hasarı azaltmak için çatal pozisyonunu gösteren lazer ile donatılabilir.

Aynı zamanda Lithium-ion akü ve I_site seçeneği ile

"Yeni reach truck'larımız spesifik gereksinimlerinize karşılık optimize edilebilir." diyor Toyota Material Handling depo ekipmanları ürün müdürü Martin Mimer. "Mesela yoğun operasyonlar için daha önceki gibi, enerji verimliliği ve kullanım kolaylığını arttırmak için lithium-ion aküleri sunuyoruz."

Soğuk hava uygulamaları için BT Reflex tamamen kapalı kabinle donatılarak zorlu çalışma koşullarına karşı yüksek konforlu hale getirilip maksimum verimlilik garanti edilebilir. Toyota I_site teknolojisini kullanarak bu makineler bağlanıp akıllı makineler yaratılabilir, müşteriler makinelerin ve operatörlerin performanslarını izleyebilir, güvenliği arttırırken, maliyetleri düşürebilir.