Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. OK

Spotme Uyarı sistemi

SpotMe – Daha Güvenli Bir Çalışma Ortamı için Uyarı Sistemi

Sınırlı trafik kurallarının bulunduğu depolar hızlı hareketin olduğu kalabalık ortamlardır. Bu ortamlarda kazaların olmasını engellemek için SpotMe sistemini yarattık.

Spotme Güveni Depo

Güvenli bir depoya sahip olmak için herkesin iş birliği yapması gerekir. Özellikle forklift operatörlerinin ve yayaların, bulundukları ortama ekstra dikkat etmesi gerekir. İşlek bölgelerde düşük görüş yüksek risk oluşturur ki SpotMe ile bunun üstesinden gelmeye çalışmaktayız. SpotMe, forklift operatörlerini ve yayaları oluşabilecek kazalara karşı uyararak çalışanların, forkliftlerin ve malzemelerin korunmasını sağlar.

Peki SpotMe tam olarak nasıl çalışır?

SpotMe, temel olarak yöne duyarlı kızıl ötesi sensörlerden oluşur. Bu sensörler koridorların kesişme noktalarındaki forkliftlerin ve yayaların hareketini veya varlığını algılarlar. Bir çarpışma tehlikesi algıladığında SpotMe uyarı sistemi aktif hale gelerek kazanın önlenmesine yardımcı olur.

SpotMe başka ne gibi faydalar

SpotMe başka ne gibi faydalar sağlar?

  • Güvenlik; dalgalı olarak yanıp sönen ışıklar (LEDler) kazaların önlenmesi bakımından sadece yanıp sönen işaret ışıklarına ve diğer tipteki uyarı ışıklarına göre daha verimlidir.
  • Enerji Verimliliği; daha az panik freni yapmak sürüş davranışlarını geliştirir, malzemenin düşme riskini azaltmaya yardımcı olur ve forkliftin enerji tasarrufu sağlamasıyla birlikte daha iyi durumda kalmasını da sağlar.
  • Esneklik; SpotMe köşelerde, kör noktalarda, kapılarda, çıkışlarda vb. yerlerde kullanılabilir. Uyarı ünitesi bağımsız bir aküye bağlanabilir veya elektrik prizine takılabilir.

SpotMe sistemi kolayca kurulabilir

İster kendiniz, isterseniz teknisyenlerimiz sistemin kurulumunu yapabilir. Cihazlar duvarlara, filo üzerinde herhangi bir kuruluma gereksinim duyulmadan sabitlenir. Sensör pilleri 3 yıla kadar dayanır.