Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. OK

Soğuk hava depolarında yalın düşünce için 6 ipucu

Soğuk hava depolarında en zorlayıcı etken içeride depolanan ürünler için doğru sıcaklığı korurken maliyetleri düşük tutmaktır. Bu, iyi çalışan bir makinenin çalışmasından taviz verilmeden yapılmalıdır. Diğer zorlayıcı etkenler ise akü kapasitesini optimum bir şekilde kullanmak, yer kaybını ve yoğunlaşmaya bağlı sorunları minimuma indirmektir.

1. Doğru ekipmanı kullanın

Güvenilir, hızlı, manevra kabiliyeti yüksek depo ekipmanları sorunsuz bir operasyonu destekler, taze ürünlerin bozulmasına engel olur. Soğuk hava depo operasyonları, tüm operasyonlar içerisinde en zorlu olanlardandır. Sıfır derecenin altındaki sıcaklıklar makinelerinizi etkileyebilir. Bundan dolayı, makine bozulmalarını ve tamir masraflarını engellemek için özel opsiyonlarla (soğuk hava yağı, paslanmaz çelik akslar...) donatılmış soğuk hava depo makineleri şiddetle tavsiye edilir. Ek olarak, operasyon öncesi kontrolle, çalışanlar soğukta değerli vakitlerini kaybetmeden ekipmanın işi yapmaya hazır olduğuna emin olurlar.

2. Kübü doldurun

Soğuk hava depolarında her boş alan değerlidir. Bundan dolayı depo boş alanlarından yararlanmanız ve depolamanız optimize edilmeli. Bunu, deponuzun hacmini en verimli şekilde kullanacak depolama opsiyonlarını seçerek yapabilirsiniz. Örneğin, otomatik mekikler alan kullanımını ve işlem hacmini maksimuma çıkarırken soğuk havada çalışan sayısını minimuma indirir.

3.Yeni enerji çözümlerini gözden geçirin

Lithium-ion akülerin soğuk hava depolarında performans kaybı yaşamadığını ve kurşun asitli akülere göre enerjiyi %30 daha verimli kullandığını biliyor muydunuz? Bu, daha uzun çalışma süresine, fırsat şarjına ve soğuk hava depolarında şarja imkan (akü ısıtıcıyla beraber) tanımaktadır.

4. Çalışanların rahat olduğundan emin olun

Uygun giyinmenin yanı sıra, çalışanların verimliliği onları soğuk hava deposu içerisinde sıcak tutan, güvenilir ekipmanlarla artacaktır. Örneğin, reach truck'ları ısıtmalı kabinle donatmak çalışanlarınızın sağlığına ve güvenliğine katkı sağlar. Isıtmalı kabinler için yapılan ekstra maliyetin geri dönüşü çalışanların daha rahat çalışması ve daha az ara vermesiyle sağlanan yüksek verimlilikle çabuk olur.

5. Tekrarlanan görevler için otomasyonu değerlendirin

Soğuk alanlarda çalışan sayısını düşürmenin basit bir yolu, belirli işlemleri otomatikleştirmektir. Palet taşıma, istifleme operasyonlarına operatörsüz makineler adım adım yerleştirilebilir, çalışanlar zorlu çalışma koşullarına maruz kalmadan diğer alternatif görevleri yapabilir.

6. Bakımları unutmayın

Soğuk ve ıslak ortamlar makinelerin üzerine çok yük bindirmektedir. Operasyonunuzun 7/24 sorunsuz bir şekilde sürmesi için kalifiye servis teknisyenleri ve orijinal parçalar en önemli unsurlardır. Akıllı makinelerimizle sizi destekleyebilir, telematiklerden alınan verilerle forklift servisinizi geliştirebiliriz. Özellikle soğuk hava depoları gibi zorlayıcı koşullarda çalışıyorsanız, her zaman servis planı talep etmenizi önermekteyiz.

Lütfen aşağıdaki formu doldurunuz