Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. OK

Toyota operatorsuz forkliftler

Operatörsüz, otomatik forkliftler ile deponuzu nasıl kolayca optimize edebilirsiniz ?

Vakit nakittir: günümüzde de her şey daha hızlı ve daha ekonomik hareket etmeli. Ve tabi ki deponuz söz konusu olduğunda bunun en güvenli şekilde olması gerekmektedir. Kabul etmek gerekir ki kimse bugünlerde kaynakların verimsiz kullanımını ve operasyondaki yavaşlamayı göze alamaz. Peki o zaman neden tekrarlanan görevleri otomatik hale getirmeyi düşünmüyoruz ?

Operasyonlarınızdan daha fazlasını elde edin…

 • Ürünlerin akışını optimize edin: Verimli sürüş davranışı ile otomasyon, kesintisiz iş akışına katkı sağlar.  Akıllı sipariş ve filo yönetim yazlımı, sürüş mesafelerini azaltır ve aynı noktalardaki makine hareketi birikimini önleyerek, iş emrini doğru makineye ileterek,7/24 verimliliğinizi iyileştirir.
 • Güvenliği arttırın: Operatörsüz, otomatik ekipmanlar, gelişmiş lazer tarayıcılarla her türlü engeli algılar ve ihtiyaç duyulduğunda ekipmanı otomatik olarak durdurur.  Böylelikle ekipmanlar insanların bulunduğu alanlarda bile güvenli bir şekilde çalışır. 
 • Hasarı ortadan kaldırın: Yüksek hassasiyetteki navigasyon ve algılama sistemine sahip operatörsüz, otomatik ekipmanlar ürün, tesis ve diğer ekipmanlarınızın hasar almasını engeller . Dolayısıyla operatörsüz, otomatik ekipmanlar, sizin hasar ve servis maliyetlerinizi de düşürür.
 • Çalışanlarınızın verimliliğini arttırın: Tekrarlanan işleri operatörsüz, otomatik ekipmanlara yaptırdığınızda mevcut personelinizi daha kompleks ve değer katan işlerde değerlendirebileceksiniz.
 • Enerji verimliliğinizi arttırın:Lityum aküleri tercih ettiğinizde, ekipmanlarınız hiçbir bakım veya insan gücüne ihtiyaç duymadan otomatik olarak şarj işlemini gerçekleştirecektir.

İşinizin boyutu önemli değil

İşinizin boyutu ne olursa olsun, hatta orta ölçekli bir depo veya üretici olsanız bile otomasyon işletmenize değer katabilir. İster bir lojistik sağlayıcısı, ister bir üretici olun ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirlenmiş süreçlerin otomatik hale getirilmesi, verimliliğinize yeni bir boyut kazandırabilir. Otomasyona geçiş, adım adım ilerlenerek belirlenmiş süreçleri, otomatik hale getirerek veya tüm sistemin otomatik hale dönüştürüldüğü büyük ölçekli operasyonlar şeklinde olabilir. Hatta ekipmanların navigasyon sistemleri dahi işletmenizin yapısına uygun hale getirilebilir. Sürekli değişen iç alanlar için reflektörlü bir navigasyon, daha az değişken yapılar için lazer navigasyonu ya da ihtiyaç duymakta iseniz her iki sistemin de birlikte yer aldığı ekipmanlara sahip olmak mümkünüdür.

Operatorsuz Toyota

Operasyonuzun hangi aşamaları otomatik hale getirilebilir ?

Deponuzda tekrarlanan tüm palet hareketlerini düşünürseniz, otomasyon aşağıda farklı alanlarda uygulanabilecektir:

 • Uzun mesafe palet taşınması: Çalışma alanları arasında ağır yüklerin doğrusal taşınması
 • Blok istifleme: Yoğun depolama için blok istifleme
 • Yüksek seviye depolama: Yüksek raflarda yüklerin depolanması ve istiflenmesi
 • Milk run: Çalışma istasyonları arasında ihtiyaç duyulan anda parça sevki
 • Hafif malzeme taşıması: 0,5 tona kadar doğrusal taşıma
 • Yüksek kapasiteli depolama : Raflı alanlarda palet istiflemesi

Organizasyonunuza bu yönde bir yaklaşım getirmek isterseniz, hemen bugün, otomasyon ve Toyota’nın sunduğu geniş otomasyon çözümlerinden nasıl faydalanabileceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.