Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. OK

Li-on soğuk hava

Li-ion Soğuk Hava çözümü artık hazır!

Soğuk kapasite 2016 'dan beri soğutuculu depolar arttı Günümüzün tüketicileri uygunluğa, sağlıklı gıdalara ve zamanında teslimata önem veriyor. Daha çok taze ve soğutulmuş gıda daha az adetlerde sipariş veriliyor. Artık paletin girdiği, çıktığı basit operasyonlar yok, soğuk zincir olabildiğince esnek olmalı. Dünya çapında soğuk hava depolarının hacmi, 2016'dan beri %2.67 artarak 616 milyon m3' e ulaştı.

Soğuk hava depolarında daha fazla esneklik ve verimlilik

Soğuk hava depolarında Li-ion sunan havalı teknolojiler

• Li-ion soğuk havalardan pek etkilenmediği için güç kaybı çok zor olur
• Isıtıcı minimum güc kullanarak akünün ideal çalışma sıcaklığında kalmasını sağlar
• Gelişmiş akü kontrol sistemleri sürekli olarak akünün sıcaklığını ve kapasitesini ölçer; performans ve batarya ömrünü maksimum seviyeye taşıyarak güvenli kullanım sağlar. 
• Normal operasyonlara göre diğer faydalar
     o Akü suyu tamamlama veya akü bakımı yoktur
     o Soğuk hava depoları da dahil uzatılmış ömür, aynı garanti koşulları (=daha uygun kira bedelleri)
     o Soğuk hava depoları için ideal fırsat şarjı imkanı ve akü şarj odalarına ihtiyaç duymadan
     o Daha birçok avantaj

 

Toyota'dan Li-ion soğuk hava çözümü

Çok çeşitli müşteri uygulamaları için 2 farklı çözüm sunuyor


0  'ın altındaki sıcaklıklarda çalışan makineler için aşağıdaki 2 çözüm kısa süre içerisinde hazır olacak
1. Standart (Isıtılmayan) dahili li-ion akünün (bugün uygulanabilen aynı çözüm) soğuk hava deposu için geliştirilmiş makine seçeneği ile (hidrolikler ve yağ)
- Bu çözüm limitli soğuk hava depo koşulları için geçerli ve ek akü masrafı bulunmuyor.
2. Isıtılmış dahili li-ion akü çözümüyle donatılmış soğuk hava deposu için geliştirilmiş makine seçeneği ile (hidrolikler ve yağ)
- Bu çözüm daha yoğun soğuk hava depo operasyonları için olup, detaylar için Temmuz 2019'da geçerli olacak fiyat listesini inceleyebilirsiniz.

Standart (Isıtılmayan) dahili li-ion aküler için basit rehber
Her zaman soğuk hava depo opsiyonlu makine ile beraber seçilir (hidrolikler ve yağ)
• Soğuk hava deposunda günde yaklaşık 2 saat operasyon süresi, -30 derece ortam sıcaklığı (tam operasyon süresi çalışma yoğunluğuna, makine tipine ve soğuk hava deposunda ve dışında kullanım süresine göre değişir.)
• Soğuk hava deposunda günde yaklaşık 4 saat operasyon süresi, -10 derece ortam sıcaklığı (tam operasyon süresi çalışma yoğunluğuna, makine tipine ve soğuk hava deposunda ve dışında kullanım süresine göre değişir.)
• Makine soğuk hava deposunda 5 dakikadan fazla bir süre çalışmadan bırakılmamalı veya park edilmemeli (Değiştirilmesi mümkün olmayan boş bir akü alma riskini ortadan kaldırmak için)
• Aküler her zaman soğuk hava deposunun dışında yaklaşık 5 derecede şarj edilmelidir.
• Makine düşük akü uyarısı verirse, operatör hemen soğuk hava deposunu terk etmeli, daha sıcak bir alana geçmeli ve en az 30 dakika aküyü kullanmadan şarj etmelidir.

Isıtılan dahili Li-ion aküler için basit rehber
Her zaman soğuk hava depo opsiyonlu makine ile beraber seçilir (hidrolikler ve yağ)
Tüm soğuk hava depolarında çalışabilir
Makineler hem soğuk hava depolarında hem de daha sıcak ortamlarda şarj edilebilir
Makineyi soğuk hava deposunda ne kadar kullanabileceğiniz sadece akü kapasitesine göre değişir
Makine soğuk hava deposunda 5 dakikadan fazla bir süre çalışmadan bırakılacak veya park edilecekse şarja takılmalıdır (Değiştirilmesi mümkün olmayan boş bir akü alma riskini ortadan kaldırmak için)
Makine düşük akü uyarısı verirse, operatör hemen soğuk hava deposunu terk etmeli, daha sıcak bir alana geçmeli ve en az 30 dakika aküyü kullanmadan şarj etmelidir.
-30 Derecelerde aküyü ısıtabilmek için akü kapasitesinin %5-%10'u kullanılır (Tam zaman soğuk hava deposunda geçirilen süreye ve çalışma yoğunluğuna göre değişir)