Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. OK

KuehneNagel de raf ve filo çözümlerinde Toyota'nın uzmanlığına güvendi

23000 m2 büyüklüğünde, 25 ülkeye lojistik hizmet tedarikçisi olarak hizmet veren dağıtım merkezini desteklemek için Kuehne +Nagel raf ve depo ekipmanları için Toyota'yı depo ortağı olarak seçti.

Rakamlar ve Gerçekler

Firma: Kuehne + Nagel Ltd
Konum: Macaristan
Endüstri: Lojistik
Uygulamalar: Yatay taşıma, istifleme ve sipariş toplama
Makineler: Toyota BT Vector VCE150 dar koridor makinesi, Toyota BT Optio OME100H ve OME100M sipariş toplayıcıları, Toyota BT Reflex RRE140 reachtruck'ı ve Toyota BT Levio LWE200 elektrikli transpaleti içeren toplam 36 makine ve Toyota konvansiyonel raf sistemi.

Kuehne +Nagel Hakkında

100 Ülkede, 1300 tesiste yaklaşık 79000 çalışanı ile Kuehne + Nagel Grubu dünyanın önde gelen lojistik firmalarındandır. IT tabanlı entegre lojistik çözümleri gibi yüksek katma değer odaklı deniz ve hava taşımacılığı, sözleşmeli lojistik süreçleri ve karayolu taşımacılığı sayesinde pazarda güçlü konuma gelmiştir.

Yeni dağıtım merkezi için tam çözüm

Tenneco tarafından Ekim ayında satın alınan otomotiv parçaları üreticisi Federal-Mogul firması, lojistik hizmetleri tedarikçisi Kuehne+ Nagel'in desteğiyle Doğu Avrupa’da 25 ülkeye hizmet vereceği bir dağıtım merkezi kurmaya karar verdi. 23000 m2 büyüklüğünde lojistik merkezi kısa süre içerisinde yapılmalıydı. Yapılacak ilk iş Kuehne+ Nagel'in raf ve depo ekipmanları için doğru depo ortağını seçmesiydi. Profesyonelliği, raf ve depo ekipmanları için sunduğu tam çözüm sebebiyle Toyota Material Handling seçildi. "Tecrübeli forklift operatörleri ile çalışıyoruz ve onlardan gelen yorumlara göre Toyota en iyi performansı sergileyen marka oldu." diyor Kuehne+ Nagel firmasında Federal-Mogul proje müdürü olan Peter Laczko, 

Gerçek bir ortak

"Projenin başlangıcından itibaren Toyota takımı bizi gerçek bir ortak gibi destekledi. Hedefe ulaşmak için beraber düşünmek, esneklik ve sıkı çalışmak gerekliydi. Örneğin, zemin inşaatı gibi teknik konularda Toyota takımına güvendik, çünkü bize geçici çözümler sunmayacaklarını, teknik konulardan ödün vermeyeceklerini, profesyonel davranacaklarını biliyorduk. Proje, profesyonel lojistik hizmetleri sınavı gibiydi ve Toyota çalışma arkadaşlarımızın titiz ve hırsla çalışmasını gerektiriyordu" diyor, proje müdürü Peter Laczko.

Geleceği düşünürken

"Lojistik / dağıtım dünyasının sürekli değişen hali esnek çözümler gerektiriyor. Etkileyici olan Toyota'nın uzmanlarının zaten bunu hesaba katıyor, raf çözümleri ve geleceğin ihtiyaçlarına uyum sağlayabilecek değişik tipte ekipmanlar sunuyor olmalarıydı. Tecrübeli forklift operatörleri bulmanın her geçen gün daha zorlaştığı işçi sektöründe Toyota makine filomuz, uygun eğitimden sonra operasyonumuzu kolay ve güvenli hale getirdi." diyor Kühne + Nagel’de lojistik müdürü olan Romeo Páli.