Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. OK

Toyota I_Site

I_Site filo yönetim çözümü:

Toyota Material Handling, dünya çapında 70.000 makineye I_Site filo yönetim çözümünü bağlayarak tarih yazmaya hazırlanıyor. Bu bizi sadece en büyük forklift üreticisi yapmakla kalmıyor, telematik ve inovasyonda lider konuma getiriyor.
Toyota I_Site

I_Site Ürün Müdürü Marcus Löwendahl sektörde telematiğin ve filo yönetiminin gücünü anlatıyor:

"I_Site çözümümüz lojistik operasyonlarında maliyetleri indirirken, verimliliği geliştirmek ve güvenlik yönetimini arttırmak isteyen müşterilerimize hitap ediyor – ister bir makinesi olsun, ister birden çok konumda büyük filosu. Tüm dünyada, sayısız güvenlik odaklı müşteriler I_Site ile tanışarak kaza sayısını önemli ölçüde azalttı."

 

S: Lojistikte filo yönetimi nedir?

Marcus: Sürücülerini ve makinelerini yönetmektir! Her bir forklifte, telekom ağı üzerinden web sunucusuyla iletişim kuran bir telematik cihaz yerleştirilir ve bu sayede müşteri, makinelerinin ve sürücülerinin performansını gösteren çok önemli bilgiler edinir. Bu veriye akıllı telefon uygulamasından veya web portalından ulaşılabilir, bu da hareket halinde olanlar veya uzaktan çalışanlar için mükemmeldir.

 

S: Forklift filo yönetimi neden önemlidir?

Marcus: Filo yönetim sistemi kullanmak dört alanda fayda sağlar:

  • MALİYET KONTROLÜ: Hasar maliyetinde azalma, filo büyüklüğü ve sürücü adedinde optimizasyon
  • VERİMLİLİK: Optimize edilmiş makine kullanımı, geliştirilmiş sürücü performansı, gerçek zamanlı bildiriler ve sistem uyarıları
  • SAĞLIK VE GÜVENLİK: Sürücü erişimi ve ehliyet kontrolü, operasyon ön kontrol, darbe gözlemleme, darbeye bağlı kilitleme, amir kilidi, kilitlenme sıfırlama prosedürleri
  • ÇEVRE: Daha uzun makine ömrü, optimize edilmiş akü kullanımı ve ömrü, dizel ve LPG'li makinelerde atıl zamanı azaltma

S: Öngörülerinize göre gelecekte lojistikte filo yönetimi nasıl gelişecektir?

Marcus: Mevcut eğilime göre, birkaç yıl içerisinde tüm makineler bağlanmış olacak - toplumdaki diğer ‘şeyler’le beraber. Müşterilerimizin lojistik operasyonlarındaki diğer araç ve makinelerini de bağlayabileceğiz. Sistem bilgiyi kullanıcılara daha akıllı yollarla ulaştıracak, daha verimli daha hızlı, gerçek zamanlı veya ne zaman ve nasıl istersen.

 

S: I_Site için bu yeni dönüm noktası hakkında nasıl hissediyorsun?

Marcus: 70.000'inci I_site'lı makinenin sahibinin kim olacağını çok merak ediyoruz! Forklift ve depo ekipmanları tarihimize baktığımızda hiçbir rakibimiz küresel olarak benzer bir iz bırakmadığı için, bu gerçekten bir dönüm noktası. Aynı zamanda bu rakam o kadar hızlı artıyor ki yakında 100.000. hatta 500.000. I_Site'lı makineye ulaşmamızı kutlayacağız.

Müşterilerimiz ne diyor:

Cloetta Kuzey Avrupa’da çikolata ve şeker ürünleri üreten en büyük şekerleme firmalarından biri. Ürünlerini dünya çapında 50'den fazla pazarda satıyor. Ljungsbro, İsveç'teki fabrikaları bir yıldır mutlu bir I_Site müşterisi. Ljungsbro'daki 51 forkliftinde operasyon ön kontrollü I_Site bulunuyor. İsveç'teki Cluetta çikolata fabrikasının Proje ve Filo Müdürü  Lars Jonsson, "I_Site çözümünden etkilendik, özellikle değişik açıdan güvenlik takibi yapabilmek ve sürücü erişimini kontrol edebilmek bizi etkiledi. Bir yıl önce Toyota'yı tedarikçimiz olarak seçmemizin nedenlerinden biri I_Site'dı." diyor.