Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. OK

Gratis Türkiye

Gratis Operasyonlarında Verimlilik için Toyota Li-ion Akülü Ekipmanları Tercih Etti

Gratis Türkiye çapında onlarca mağazası ile müşterilerine kişisel bakım ve ev hijyen grubu ürünleri sunmaktadır. Tüm bu mağazaları besledikleri lojistik ve depolama operasyonlarını daha verimli hale getirmek üzere Toyota ekipmanlarını Li-ion akü seçeneği ile tercih etmiş, sipariş toplama ve istif makinelerinden oluşan ilk parti siparişini teslim almıştır.

Yüksek Verimlilik & Üretkenlik

Herşeyden önce Li-ion aküler enerjiden tasarruf etmenizi sağlarken vardiyalar arasında akü değişimi gereksimini ortadan kaldırmaktadır. Makinelerin müsait olduğu anlarda şarj edilebilmesi sayesinde Gratis firması, yedek akü, akü alanı, akü bakımı veya herhangi bir değişim aparatı ihtiyacı duymadan kolay ve hızlı bir şekilde makinelerini şarj etmektedir.


Kısaca çalışanlar yemek aralarında ve hatta çay molalarında bile kullandıkları makineleri şarj edebilmekte böylelikle kayıp zamanları ve enerji tüketimini azaltarak operasyonel verimliliği arttırmaktadırlar. Yeni teslim aldıkları Li-ion akülü makineler ile Gratis çalışanları vakitlerini sadece kesintisiz çalışan makineleri ile verilen görevleri yerine getirmeye harcamaktadırlar.

 

Enerji ve maliyetlerde tasarruf

Son olarak Li-ion aküler ile çalışmak çevreye ve bütçeye de destek olmaktadır.Li-ion aküler şarj olurken herhangi bir gaz, koku veya kimyasal madde çıkışı yaşanmaz. Her bir makinenin sadece bir Li-ion aküsü olduğunda ikinci bir akü gereksimini ortadan kalkmakta ve Li-ion akü standart bir aküye göre 3 kata varan daha uzun bir akü ömrü sunmaktadır. Ayrıca standart aküler kullanımı her şarj sonrası ve haftalık olarak düzenli bakım ihtiyacı nedeniyle ekstra zaman ve maliyet gerektirmektedir. Bu nedenler ve enerji tasarrufu sayesinde Li-ion aküler kullanıldıkça kısa süreler içerisinde maliyetleri düşürmekte ve ödenen farkı yerine koymaktadır.
Maliyetlerin desteklenmesinin yanı sıra, Gratis’in Toyota’yı tercih etmesindeki nedenlerden bir diğeri ise akü değişimi için yeni bir alan ve ekipman ihtiyacının olmayışıdır. Bugüne kadar Gratis ile yakın işbirliği içinde çalışmalarına devam Toyota, teslim etmiş olduğu Li-ion akülü ekipmanları ile sadece bir ekipman tedarikçisi olmanın ötesinde müşterilerinin operasyonlarını da geliştirmeye dönük, istifleme sektöründe müşterileri için sürekli gelişimi destekleyen bir partner olma niteliğini korumaktadır.

Toyota li-ion Serileri

The Lithium-ion range from Toyota Material Handling Europe now includes powered pallet trucks, stackers, order pickers, reach trucks, towing tractors and a 48-volt counterbalanced truck, the first one on the market. Toyota akülü transpaletler, istif makineleri, reach trucklar, akülü çekiciler ve 48V akülü forklift serilerinin tamamında Li-ion seçeneğini sunan öncü markadır.
Li-ion akü teknolojisi özellikle iki vardiya çalışan ve akü bakımı konusunda iyileştirme çözümleri arayan operasyonlar için önerilmektedir. Li-ion aküler özet olarak ara şarjı destekleyen yapısı ile yedek akü, akü odası, değişim aparatı ve değişim için zaman harcanmasını gerektirmeden makinelerin çay molalarında bile hızlı ve kolay bir şekilde şarj edilmesine imkan sağlamaktadır.
Bakım ihtiyacı olmaması nedeniyle ekstra zaman kaybı ve maliyet oluşmamakta makinenin operasyonda kaldığı süreden kayıp olmamaktadır. Tüm bunların sonucunda operasyonel verimlilik pek çok yönden desteklenmektedir. Toyota olarak Gratis’e bizleri bir kez daha ve bu sefer Li-ion farkı ile tercih ettiği için teşekkür ederiz.

Toyota Üretim sistemi (TPS)

Yalın üretimimizi bir çekme sistemine göre üretimimize ve işimize uyguluyoruz; bu da yalnızca sipariş verdiğiniz ürünü ürettiğimiz anlamına geliyor.

Daha fazla bilgi için