Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. OK

Perakende Sektörü İçin Doğru Forklifti Seçmek

Perakende Sektörü İçin Doğru Forklifti Seçmek

Deponuz için seçebileceğiniz birçok makine çeşidi ve kombinasyonu bulunmaktadır, hatta birçok tecrübeli profesyonel bile forklift çeşitleri ve opsiyonları içerisinden çıkamayabilirler. Bu nedenle, ürün gamımızın içerisinden birkaç makine seçtik. Bu makineler perakende sektörüne tam anlamıyla uygun olmasıyla beraber, operasyonunuzun her aşamasında birbirini tamamlayan makinelerdir. Daha fazla detay için tüm ürün gamımızı ve çözümlerimizi inceleyebilirsiniz.
Yükleme ve Boşaltma Operasyonları İçin Forkliftler

Yükleme ve Boşaltma Operasyonları İçin Forkliftler

Tedarikçilerinizin gönderdiği, sipariş ettiğiniz ürünlerinizin depolama yerlerine dağıtımı için operatörlerinizin yükleme alanlarına en kısa sürede gitmesini istersiniz. Bu tip operasyonlar için en çok kullanılan, pratik makineler aşağıdaki gibidir:

 

  • Manuel Transpalet - Her depoda veya depo alanında bulunması gereken bir ekipmandır.Deponun anahtar lokasyonlarında hazır bulundurarak, kutuların, yüklerin, ekipmanların yerlerini değiştirmesini ve taşınmasını kolaylaştırırsınız.Manuel transpaletler, ağır yüklerin çalışanlar tarafından kaldırılarak taşınmasını minimuma indirdiği için sırt ve bel kurtarıcısıdır.

Elektrikli transpalet

  • Elektrikli transpalet - Operatörlerinizin, deponuzdaki uzun mesafeleri kolayca gidebilmeleri ve zaman kazanmaları için en uygun çözüm elektrikli transpaletlerdir. Hatta, operatörleriniz gelen kamyonların içerisine bu makinelerle kolayca girip çıkabilmekte böylelikle paleterinizi hızlı bir şekilde kabul veya sevk edebilmektedirler.

İpucu. Deponuzda uzun mesafeler varsa, elektrikli transpaletlerinizi platformlu olarak seçin ve daha kısa zamanda daha çok iş bitirin.

Kamyonların yüklenmesi/boşaltılması sırasında ürünlerinizin istiflenmesine ihtiyacınız varsa, bir elektrikli istifleyici düşünmelisiniz. Böylece iki operasyonu birleştirebilir ve zaman kazanabilirsiniz.

  • Elektrikli İstifleyici– Kamyonların yüklenmesi/boşaltılması sırasında ürünlerinizin istiflenmesine ihtiyacınız varsa, bir elektrikli istifleyici düşünmelisiniz. Böylece iki operasyonu birleştirebilir ve zaman kazanabilirsiniz.

İpucu. Operasyonlarınızda kaldırma yüksekliklerini öğrenmek için, basitçe en yüksek rafınızı bulun ve yüksekliğini ölçüp üzerine 15-20 cm ekleyin.

 

İstifleyici Forkliftler

İstifleyici Forkliftler

Gelen diğer ürünlerinize yer açmak için, bekleme alanına bırakılmış ürünlerin operatörünüz tarafından önceden belirlenmiş raflara yerleştirmesine olanak sağlar. Hızlı ve düzgün istifleme için reach truck'lar biçilmiş kaftandır. İhtiyaçlarınıza göre aşağıdaki reach truck çeşitlerini değerlendirebilirsiniz:

  • Kompakt reach truck'lar: Küçük bir deponuz, çok miktarda ürününüz varsa, özellikle dar alanlarda çalışması için tasarlanmış, dar şaseli bir reach truck seçebilirsiniz.

Ergonomik, yatan kabinli reach trucklar

  • Ergonomik, yatan kabinli reach trucklar: Operatörleriniz ve sizin için ergonomi önemliyse yatan kabinli reach truck sizin için idealdir. Bu özellik sayesinde operatörler yüksekteki raflara palet koyarken boyunlarını incitmezler. Aksine yatan kabin, yükün koyulacağı yerin daha kolay görülmesini sağlar ve bu da daha güvenli bir operasyon sunar.
  • Dış saha için reach trucklar: Dış sahada bir istifleme operasyonunuz varsa, özel lastiklerle donatılmış reach truck'lar mevcuttur.

 

Sipariş toplayıcı forkliftler

Sipariş toplayıcı forkliftler

Tüm ürünleriniz geldikten ve yerlerine konduktan sonra operatörleriniz mağazalarınızın ihtiyaçlarını alt seviyelerden toplamaya başlayabilir. Sipariş toplayıcılar birinci ve ikinci seviye toplama işleriniz için mükemmeldir. Özellikle BT Optio-L serileri esnek “E-man” direksiyonuyla beraber bu tip operasyonlarınız için üretilmiştir.

  • Yükselen platformlu sipariş toplayıcılar: Eğer operasyonunuz alt seviyelerde yüksek yoğunlukta bir toplama gerektiriyorsa, bir platform operatörün daha kolay doğru seçim yaparak sipariş toplamasına yardımcı olur.

 

  • Üzerinde yürünebilen platformlu sipariş toplayıcılar: Bu serideki sipariş toplayıcılar operatörün çatalların üzerindeki paletlere geçiş yapmasına olanak sağlamakta ve direk ebatlı parçaları doğrudan palete koymasına olanak verir.

 

Yarı otomatik sipariş toplayıcılar

  • Yarı otomatik sipariş toplayıcılar: Verimliliği arttırmak için uzaktan kumandalı sipariş toplayıcıları filonuza katabilirsiniz. Böylece operatör toplamayı yaparken makine kendi kendine mesafe kat edebilir.

Tüm siparişler yükleme alanına geldikten sonra paketlenerek, tam zamanında yerinde olmak için gerekli mağazalara doğru teslimata çıkabilir.