Makine kiralamanız için 7 sebep

Makine kiralamayı değerlendirmeniz için 7 sebep

Depo operasyonlarınız sorunsuz bir şekilde devam etmesine ve mevcut makine filonuzdan  memnun olmanıza rağmen bazı talep artışlarına karşı yardıma ihtiyaç duyduğunuz zamanlar olabilir..
Lojistikte sıkça yapılan kısa süreli kiralama ile stres dolu dönemler rahatça atlatılmaktadır; ancak bunun haricinde de kısa süreli kiralama yılda birkaç kez başka bir çok nedenden dolayı yapılabilir.

Regardless of the size of your material handling, this option can really help you. Let's İşinizin büyüklüğünden bağımsız olarak bu opsiyon size gerçekten yardımcı olabilir. Bazı faydalarına beraber bakalım.

Paranızı bir yere bağlamazsınız

İşinizi büyütmek için makineler aldığınızda başka işler için kullanabileceğiniz büyük miktarda paranızı tek bir yere bağlarsınız. Gelecek sefer neden kısa süreli bir kiralama denemeyesiniz? Eğer ileride talep artmaya devam ederse makine almayı değerlendirirsiniz ancak talep artmaya devam etmezse kısa süreli kiralama size uzun dönemde para kazandırır.

Satın almadan önce yeni makineleri deneyebilirsiniz

Doğru makineyi almak önemli olup acele verilmemesi gereken bir karardır. Doğru kararı vermek için kısa süreli makineler kiralayarak onları deneyebilirsiniz.

Başlangıçtan itibaren tüm maliyetlerinizi bilirsiniz

Kısa süreli kiralama ile muhasebecilerinizin yaşamları çok daha kolaylaşır. Arzu ettiğiniz kiralama periyodunun bütçesini en başından belirleyebilirsiniz. Bu sayede maliyetleriniz öngörülebilir olur ve fatura ödeme zamanı geldiğinde bir sürprizle karşılaşmazsınız.

4. Acil bir ihtiyaç? Sorun değil

Kısa süreli kiralamanın en büyük avantajlarından biri de tedarik süresinin kısa olmasıdır. Makinenin üretilmesi için uzun bir süre beklemenize gerek kalmaz, bu hızlıca yüksek kapasiteli bir işe başlayabileceğiniz anlamına gelir.

5. İstediğiniz zaman makinelerden kurtulabilirsiniz

Kiralık makineniz yoğun bir yılbaşı sezonunu stressiz geçirmenize yardımcı oldu, fakat sonra ne olacak? Mevcut filonuzla yönetebileceğiniz,  standart bir iş yoğunluğuna geri döndükten sonra depo alanınızda makinenin durmasından ziyade kiralık makineyi geri verebilirsiniz.

6. Servis genellikle dahildir

Yaşanan kazalar ne kadar en aza indirilirse indirilsin depo ortamları zorlu koşullardır. Neyse ki tedarikçiniz makinenizin verimliliğini maksimuma çıkarmak için servis verebilir.

7. Geniş bir ürün gamı

Kısa süreli bir makine kiraladığınızda, genellikle o dönemde üretilmiş modellerle kısıtlı kalmazsınız. Birçok tedarikçinin filosu tüm yaş aralıklarında, her çeşit kullanılmış makineden oluşmaktadır, bundan dolayı hangi iş veya hangi bütçe için olursa olsun, genellikle ihtiyaçlarınıza yönelik bir makine bulunur.

Kısa süreli kiralama yoğun dönemlerinizde makine parkurunuza destek için mükemmel bir yoldur; fakat kısa süreli kiralamaya ihtiyaç duyduğunuz dönemler sadece bu yoğun zamanlar olmayabilir.